You are currently viewing Jak zapakować skarpetki na prezent?

Jak zapakować skarpetki na prezent?

Bezpowrotnie minęły czasy, gdy skarpetki były uznawane za nietrafiony, nudny prezent. Wraz ze zmianą postrzegania skarpetek pojawiła się moda na obdarowywanie nimi bliskich. Dostępnych jest wiele modeli skarpetek, które dzięki ciekawym wzorom wpisują się w przeróżne zainteresowania i zwyczaje. Boże Narodzenie to idealna okazja na podarowanie bliskim ciepłych skarpetek ze świątecznym motywem. Pojawia się pytanie, jak zapakować skarpetki na prezent?

Spis treści:

Skarpetki w formie bukietu.

1.Będziesz potrzebować: skarpetek w dowolnej ilości, ozdobnej wstążki, gumek recepturek, bibuły w kolorze czerwonym i zielonym oraz nożyczek.

2.Skarpetki należy przygotować pojedynczo. Każda z nich będzie osobnym kwiatem.

3.Przygotowujemy paski z bibuły o szerokości nieco większej niż skarpeta. Potrzebujemy tyle pasków, ile mamy skarpet.

4.Skarpetkę kładziemy na bibule i rolujemy. Pasek bibuły powinien być dłuższy niż skarpetka, tak aby z pozostałej części dało się uformować “płatki” przypominające różę.

5.Gotowe zawiniątko zabezpieczamy gumką recepturką. Czynność powtarzamy tyle razy, ile mamy skarpetek.

6.Gotowe “kwiaty” układamy blisko siebie. Na tak przygotowany bukiet zakładamy dużą gumkę recepturkę.

7.Bukiet zawijamy zieloną bibułą lub dowolnym materiałem służącym do przystrajania bukietów.

8.Zawiązujemy wstążkę i gotowe.

Skarpetki dla mężczyzny.

Aby efektownie zapakować skarpetki dla mężczyzny, wystarczy kupić ciekawy kufel do piwa, a skarpetki włożyć do środka. Wszystko można obwiązać wstążką lub postawić na drewnianej podkładce i zapakować w celofan. Pustą przestrzeń między brzegami folii a upominkiem efektownie wypełnią kolorowe, piankowe wypełniacze lub wełna drzewna. Podobny patent można zastosować w przypadku prezentu dla kobiety. Zamiast kufla można wtedy sprezentować ogromny kieliszek do wina i wypełnić go kolorowymi skarpetkami.

Pakowanie skarpetek w duchu less waste.

Pakowanie w stylu less waste jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy posiadają liczne bibeloty, pojedyncze tasiemki, ozdobne cekiny, guziki, skrawki materiału i wszystkie innych przedmioty, które z pozoru są już niepotrzebne. Dzięki ekologicznemu pakowaniu dasz drugie życie niepotrzebnym rzeczom, a przygotowane przez Ciebie podarunki będą wyglądać efektownie i niepowtarzalnie. Ten sposób pakowania daje nieograniczoną ilość możliwości. Możesz wykorzystać szary papier, gazety, papierowe torby, sznurki, serwetki, suszone kwiaty, suszone plastry owoców lub urocze gałązki. Jeśli masz odpowiednie zdolności, możesz ze starych firanek uszyć ozdobne woreczki na skarpetki. Takie opakowanie samo w sobie jest piękną ozdobą i integralną częścią spersonalizowanego prezentu.

Dodaj komentarz