You are currently viewing Jak zrobić maseczkę ze skarpety?

Jak zrobić maseczkę ze skarpety?

Obecny rok stawia przed nami wiele trudności. W związku z wszechobecną pandemią wprowadzane są coraz to nowsze restrykcje, które mają na celu zmniejszenie transmisji wirusa. Jednym z obostrzeń jest zasłanianie nosa i ust za pomocą maseczki. Ceny sklepowych maseczek rosną w zastraszającym tempie, a w niektórych miejscach maseczki są już całkowicie wyprzedane. Co zrobić, gdy musimy wyjść z domu, nie chcemy łamać panujących zasad, ale niestety nie mamy w domu maseczki? Z pomocą przychodzi nam skarpetka, której przerobienie na maseczkę jest niezwykle proste.

Maseczka ze skarpetki bez szycia.

1. Przygotuj skarpetkę i nożyczki. Jeśli chcesz, możesz przygotować również kawałek fizeliny, ręcznik papierowy lub chusteczkę higieniczną. Te elementy mogą posłużyć jako dodatkowy “filtr”.

2. Odetnij fragmenty skarpetki w miejscu szwu palcowego oraz w miejscu ściągacza na kostkę. Następnie przetnij skarpetkę wzdłuż dłuższego boku.

3. Dopasuj rozmiar otrzymanego prostokąta do Twojej twarzy. Pamiętaj, że materiał, z którego wykonano skarpetkę, jest podatny na rozciąganie.

4. Złóż skarpetę i natnij w dwóch miejscach. Cięcia należy dokonać na jednym z dłuższych boków materiału. Powinno przebiegać równomiernie z obu stron, blisko krawędzi. Będą to elementy, dzięki którym zaczepisz maseczkę o swoje uszy.

5. Jeśli posiadasz fizelinę, kawałek ręcznika papierowego lub chusteczkę higieniczną, możesz użyć ich jako “filtra”. Wybierz którąś z wymienionych rzeczy, dopasuj do rozmiaru maseczki i włóż do środka. Gotowe.

Maseczka ze skarpetki- sposób numer II.

1. Będziesz potrzebować skarpetki, nożyczek, dwóch kawałków elastycznej gumki, igły i nitki.

2. Odetnij wszystkie miejsca, w których znajduje się szew lub gumka: palce, piętę oraz ściągacz.

3. Przetnij skarpetę z tyłu wzdłuż dłuższego boku i rozłóż materiał. Twoim celem jest uzyskanie prostokąta.

4. Na krótszych bokach należy wykonać zakładki, które posłużą jako tunele na gumki. Przyłóż gumki do materiału i uformuj tunele.

5. Możesz przystąpić do szycia. Zwróć uwagę na to, aby nie przyszyć gumek do skarpetki. Gumki muszą swobodnie się poruszać.

6. Gotowe, ciesz się modną maseczką ze skarpetki.

Maseczka ze skarpetki nie tylko chroni przed mandatem, ale również stanowi modny element stylizacji. Taką maseczkę można stworzyć ze skarpetki o każdym wzorze, nadruku czy kolorze. Za pomocą maseczki ze skarpetki urozmaicisz stylizacje sportowe, eleganckie i codzienne. Jedyne, co Cię ogranicza to ilość kolorowych skarpetek w Twojej szufladzie. Wykonanie maseczki samodzielnie to ciekawy sposób na rozwijanie kreatywności i wyrażanie siebie. Maseczka ze skarpetki jest łatwa w wykonaniu, tania i powszechnie dostępna. Niestety, takie rozwiązanie ma również swoją wadę. Tego typu maseczka nie chroni w tak wysokim stopniu, jak profesjonalne produkty. Pamiętaj, że każda ochrona jest lepsza niż jej całkowity brak, więc jeśli z jakiegoś powodu nie możesz założyć odpowiedniej maseczki, wykonaj ją samodzielnie ze skarpetki według podanej instrukcji. Dbajmy o siebie wzajemnie. Każde założenie maseczki to krok ku powrotowi do świata sprzed pandemii.

Dodaj komentarz